Kvičerová Jana

Když je snem dítěte napsat příběh rovný Pánu prstenů

První vzpomínky na touhu stát se vydávanou autorkou si vybavuji zhruba z období rané puberty. Zatímco ostatní dívky nacházely kouzlo řasenky, make-upu či prvního polibku, já tajně snila o tom, že napíšu příběh, který by byl minimálně tak skvělý jako Pán prstenů.

První pokus o napsání jakéhosi "románu", v němž se mísily prvky již zmíněného veledíla a tehdy populárního dětského komiksu W.I.T.C.H., vznikl v roce 2003, kdy mi bylo čerstvých 11 let. Od této doby se má snaha napsat originální fantasy dílo zvyšovala a onen pomyslný šuplík se zdárně plnil dokončenými i nedokončenými příběhy z různých světů.

Dlouhá léta se však onen pocit "Jo. To je ono! To je ten příběh!" nedostavoval. Ze své neutuchající frustrace jsem se vypisovala prostřednictvím krátkých povídek a vydala se studovat vysokoškolský bakalářský obor Jazyková a literární kultura s nadějí, že zde najdu nejen zlepšení se v psaní, ale i inspiraci.

Jednoho dne, v polovině roku 2019, kdy jsem na UHK dokončovala druhý rok studia a začínala třetí, se má Múza konečně probudila k životu. Ruku v ruce jsme začaly tvořit vlastní svět s originální mytologií, kdesi v hlubinách mysli se počaly rodit první postavy a jedineční tvorové.


A já se tak po dlouhých letech stala autorkou skutečné knihy, fantasy románu Pán nočních můr, který si pod svá křídla vzalo malé, ale velmi vstřícné Nakladatelství BRK.

Nově jsem i recenzentkou pro internetový magazín o sci-fi a fantastice – Sarden.cz


Odkaz na mé recenze zde >


A též pro recenzní projekt podporující české autory - Čteme české autory >

Publikovaná tvorba

Ostatní tvůrčí úspěchy

  • 3. místo v literární soutěži New Weird (rok 2018, dnes již nedostupné), název povídky: Emoce aneb zkáza světa
  • 10. místo v literární soutěži OSKAR 2021 (pořadatel: Indruch.cz, v rámci facebookové skupiny "Odstartujte svoji knihu"), název povídky: Řekněte mi, paní Marie. Proč nás zabíjíte? (téma: Ach, ta moje fobie/mánie, ta mě jednou zabije),
  • 10. místo v literární soutěži Sardenské legendy 2021 (pořadatel: Sarden.cz), název povídky: Paní Alice a plyšový dýchánek (téma: Démoni všedního dne), volně k přečtení zde >