Únikovka č. 4: Útěk z minulosti

12.12.2022

Vydejte se na dobrodružství napříč časem!

Poslední ze čtveřice únikových knížek od nakladatelské značky Ella & Max nese název Útěk z minulosti.


Protože co by to bylo za dobrodružnou jízdu bez cestování časem?


Anotace

Váš strýček je geniální vynálezce a sestrojil první funkční časostroj na světě. A vy si ho smíte vyzkoušet. Pronikavý záblesk světla - a užasle se rozhlížíte po pravěkém pralese. Vzápětí se dáváte na útěk před krvelačnými dinosaury a chcete se vrátit nazpět. Jenže přístroj má naneštěstí ještě nějaké mouchy a vláčí vás z jedné historické epochy do druhé... Stáváte se vězněm v hlubinách času! Dokážete se vrátit se zdravou kůží zpět do současnosti?

Informace o knize

Nakladatelství: PRESCO GROUP s.r.o. pod značkou Ella & Max (2022)
Autor: Jens Schumacher
Žánr: gamebook, únikovka, pro děti a mládež
Doporučený věk: od 9 let

(Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Ella & Max.)

 Únik z minulosti je typově stejný jako Únik ze strašidelného domu, který jsem představovala v předchozí recenzi (přečíst si ji můžete zde >). Text pochází z pera téhož autora, německého spisovatele Jense Schumachera, který má na svém kontě mimo jiné i fantasy gamebooky pro dospělé, takže na poli interaktivních knih není žádným nováčkem. U nás vyšel např. Čarodějův odkaz (2021, Mytago) a navazující díl Poklad zlobrů.

Autorem Úniku do minulosti je Jens Schumacher, německý autor interaktivních knih pro děti i dospělé.


Zde jste na rozdíl od Zimních dobrodružství (Vánoční past a Tři záhadné dárky) hrdinou vy, čtenář. Jste synovcem bláznivého vynálezce, strýčka Emila, který zlehka připomíná doktora Emmetta z Návratu do budoucnosti.

Váš strýček je však o kousek dál - vynalezl takzvaný PTM, Portable Time Machine, neboli přenosný časostroj. Takže žádné nápadné auto nebo jiná monstrózní mašina pro cestování časem.

Stačí stisknout tlačítko TRANSMISE, následuje záblesk a pak už se jen oddáš dobrodružné výpravě do minulosti!


V tomto příběhu se ocitnete na cestě do minulosti.

Co tě na putování časem čeká? V pravěku budeš muset najít tu správnou cestu k sopce, na které nenarazíš na jediného dinosaura, nebo potrápíš mozkové buňky počtem trsů pro stegosaury. V době kamenné se pokusíš opravit poškozenou jeskynní malbu. Potkáš krále i piráty, vyrazíš do hlubin jeskyní i do žáru pouště...

A opět tě nemine pěkná dávka rébusů a hádanek nebo hledání patřičných symbolů. Pokud si nebudeš vědět rady, ke správným výsledkům ti dopomůžou nápovědy vpředu i vzadu knížky.

Samozřejmostí jsou tematické ilustrace od ilustrátora Hauke Kock. Interaktivní knížka je vhodná pro holky i kluky od 9 let. Posloužit může i jako rodinná zábava.

Ukázka z knihy