Únikovka č. 1: Vánoční past

29.11.2022

Originální knižní únikovka pro děti od 9 let

Únikové hry jsou rok od roku populárnějšími, jak mezi dospělými, tak mezi dětmi. Existuje hromada zážitkových únikovek, novinkou nejsou ani stolní únikové hry nebo oblíbené gamebooky.


Nakladatelství Ella & Max je ještě o kousek dál a na svých webových stránkách nabízí celkem 4 knižní únikovky pro děti od 9 let.


K jejich plnění potřebujete jen zvídavé a pozorné dítě, tužku nebo pastelku a nůžky - pro šikovnější ručky však ani ty nejsou potřeba.

Anotace

Poslední dny před Vánoci plánuje Nela strávit v pohodě u počítače nebo pojídáním cukroví. Jenže pak se začnou dít podivné věci. Její spolužák Max chodí do školy totálně vyřízený, ale nechce jí prozradit proč. Když si Nela všimne záhadného stínu přistávajícího na střeše Maxova domu a kamarád následující den chybí, je jí jasné, že to není jen tak. Máte dost odvahy a důvtipu? Jen když postupně vyluštíte všech 24 zapeklitých hádanek, dokážete osvobodit Maxe a další děti z vánoční pasti!

Informace o knize

Nakladatelství: PRESCO GROUP s.r.o. pod značkou Ella a Max (2022)
Žánr: gamebook, únikovka, pro děti a mládež
Doporučený věk: od 9 let

(Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Ella & Max.


 

První prosincové ráno pro Nelu začalo jinak. Stejně jako vždy se vydala do školy, ovšem po jejím kamarádovi Maxovi, který na ni dosud každý den čekal před vchodem, nebylo ani památky. Zaspal! A něco před svou kamarádkou tají.

Jenže co?

Co si to čmáral na papír? Kde se vzal ten podivný stín na obloze? Kam zmizeli její spolužáci? A co s tím vším má společného Santa Klaus?

Vánoční past je jednou ze čtyř únikových knih pro děti od nakladatelské značky Ella a Max.

Vánoční past kromě dobrodružného příběhu plného záhadných zmizení a snahy o vysvobození ztracených dětí nabízí škálu různých úkolů, rébusů či hlavolamů.

Na každý prosincový den až do Vánoc na malé čtenáře čeká 24 různých úloh, které spolu s Nelou musí splnit. Jenže to není tak jednoduché! Po nalezení správné odpovědi s přiloženým kouskem obrázku musí najít ten, z něhož pochází, teprve pak příslušnou stránku rozstřihnout a pokračovat ve čtení.

Únikovka tak kromě mozkových závitů potrápí i dětské soustředění a bystrozrak.

Děti ve Vánoční pasti nečeká jen řešení různých hádanek, ale také soustředěné hledání příslušných obrázků.

Jednotlivé úkoly nejsou pro dospělého nikterak složité, ale děti se nad nimi zcela jistě pobaví a možná i potrápí (v dobrém slova smyslu). Hlavní hrdinka Nela je psaná školákům na míru, je přátelská, zároveň prozíravá a plná energie do hledání svého kamaráda Maxe, stejně jako Felix, který ji na dobrodružné výpravě doprovází.

Vedle vánočně laděného příběhu, který je psán vhodně pro určenou věkovou kategorii, je knížka plná krásných tematických ilustrací od Toni Hamm.

Pokud vaše děti milují čtení, luštění a obrázkové knihy, zároveň se nemohou dočkat Vánoc, Vánoční past by je rozhodně mohla potěšit. Buď jako netradiční adventní kalendář, nebo jako dárek pod stromeček - třeba k povánočnímu rébusování.

Ukázka z knihy