Únikovka č. 2: Tři záhadné dárky

05.12.2022

Podaří se dětem zachránit Santu?

Anotace

Tři záhadné dárky s tajemným vzkazem zavedou Tonču a jejího bratra Lukyho na vzrušující dobrodružnou výpravu. Santa Claus byl unesen, létající sobi i vánoční skřítci jako by zmizeli z povrchu zemského a je na nich, aby všemu přišli na kloub! Pomáhá jim při tom pavouček Melita a věčně hladový sob Rudolf. Máte dost odvahy a důvtipu? Pomůžete Tonče a Lukymu? Jen když s nimi postupně vyluštíte všech 24 zapeklitých hádanek, dokážete osvobodit Santu Clause!

Informace o knize

Nakladatelství: PRESCO GROUP s.r.o. pod značkou Ella a Max (2022)
Autorka: Eva Eich
Žánr: gamebook, únikovka, pro děti a mládež

Doporučený věk: od 9 let

(Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Ella & Max.

Únikovka: Tři záhadné dárky je jednou ze čtyř únikových her pro děti od 9 let, které na svých stránkách nabízí nakladatelská značka Ella & Max.

Podobně jako Vánoční past má rébusová knížka podtitul Zimní dobrodružství, vánoční tématiku a různé úkoly rozděleny do dvaceti čtyř dní, tedy od 1. prosince do 24. prosince. Může tak posloužit buď jako skvělý dárek pod stromeček, nebo jako netradiční adventní kalendář.

Knižní úniková hra Tři záhadné dárky je vhodná pro děti od 9 let.

Tentokrát nás dobrodružným příběhem plným hlavolamů, rébusů a hádanek provedou sourozenci Luky a Tonča Zvoníčkovi. Zatímco Tonča se na Vánoce moc těší, Luky jejich kouzlo začíná zpochybňovat. Dokonce je přesvědčený, že Santa vůbec neexistuje...

Jaké ho čeká překvapení, když se ségrou najdou záhadný vzkaz! Dokáží ho s pomocí dětí vyluštit? A zachrání společně Vánoce na spadnutí?


I tato únikovka je moc pěkně graficky zpracovaná.

Tři záludné dárky jsou podobné již zmíněné Vánoční pasti. Jednotlivé úkoly provádí malé čtenáře a luštitele dvaceti čtyřmi prosincovými dny, které jsou však zpřeházené a děti ty správné dvojstránky hledají pomocí obrázkových výřezů.

Pokračování dobrodružného, lehce detektivního příběhu se sympatickými hrdiny tak závisí na dětském důvtipu, pozorném hledání a nadšení plnit záludné hádanky. Velkou výhodou je pro vybíravá očka krásné grafické zpracování a tematické ilustrace od Toni Hamm.

Tento dětský, vánočně laděný gamebook se čte lehce, je psán dětem na míru, nečekají je tedy žádná složitá souvětí či zbytečné popisy. Je doporučen čtenářům od 9 let, ale zcela jistě si s pomocí důvtipných rodičů poradí i ty o něco mladší.

Knížka je skvělým dárkem k jakékoliv zimní události!

Ukázka z knihy