Hurá, prázdniny!

26.06.2023

Léto už je v plném proudu! S ním nastupují i rodinné dovolené a různé výlety. Ať už vyrážíte kamkoliv, jakýmkoliv prostředkem, zabavit znuděné děti při dlouhém cestování bývá docela oříšek. A právě na to jsou zaměřeny i nové knížky na cesty od Ella & Max. Předškoláky nebo školáky zas můžete připravovat zábavnou formou s pomocí kouzelných tabletů.

Zábava čeká skutečně na každého – pojďme říct stop nudě a podívat se na tři novinky, které si tahle nakladatelská značka, zaměřená na tituly posilující dětskou představivost, kreativitu a samostatné myšlení přichystala.

1. Knížky na cesty

Stop nudě! Během nekonečných cest autem, letadlem či vlakem, při čekání v zácpě, na letišti nebo na peronu, ale i kdekoli jinde, kde hrozí dlouhá chvíle, oceníte úžasnou knížku plnou zábavných aktivit. Mějte ji vždy po ruce! 


Autor: Steve Martin
Ilustrace: Putri Febriana
Vhodné pro: holky i kluky
Doporučený věk: 7+

Nové, nudu zahánějící Knížky na cesty jsou na e-shopu Ella & Max k dostání ve 3 provedeních: AUTEM, VLAKEM a LETADLEM. Oceníte je tedy, vy i vaše ratolesti, například při čekání v zácpě či při  nekonečně trvající jízdě po dálnici, při zpoždění vlaku či několikahodinovém cestování do zahraničí nebo na letišti. Zkrátka všude, kde se nedaří udržet dítka v klidu.

Barevné publikace s ilustracemi tematickými k danému dopravnímu prostředku v sobě ukrývají zajímavé úlohy a úkoly pro všechny zvídavé děti od 7 let do 12 let. Najdete tu spoustu rébusů, hádanek, poznávaček, kvízů, hříček, doplňovaček, vybarvovaček, skládaček, hledaček a hromadu jiných kreativních aktivit a doplňkových informací o autech, letadlech a vlacích.

Kromě zabavení poslouží také k rozvoji mnohých dovedností, které se jim budou hodit do života. Knížky na cesty podpoří dětskou představivost, kreativitu, ale také pozornost, logické myšlení či schopnost soustředění.

Praktická brožovaná vazba se navíc vejde do každého batůžku. Provedení je velmi kvalitní, takže pomačkání a okoukání jen tak nehrozí. Ve spojení s tužkou a oblíbenými pastelkami máte o zábavu postaráno!


2. Kouzelné tablety

Učte se psát a kreslit krok za krokem. Jednoduché instrukce na přiložených kartičkách poradí vašim nejmenším jak na to. A cvičit mohou na tabletu, který je JENOM JEJICH!

Chcete začít znovu? Žádný problém – stačí stisknout tlačítko mazání! Práce s výukovými kartičkami a tabletem rozvíjí pozornost a koncentraci, jemnou motoriku, ale také kreativitu, představivost, fantazii a v neposlední řadě všeobecné znalosti! 


Autor: Charlotte Pepper
Ilustrace: Charlotte Pepper
Vazba: tablet a výukové karty v pevné vazbě
Vhodné pro: holky i kluky
Doporučeno: 3+

LCD kreslicí tablety možná nejsou žádnou novinkou, ale když k nim přidáte edukativní složku a možnost opakovaného použití, kdy stačí zmáčknout tlačítko koše, dostanete skvělou zábavu a vzdělávání svých nejmenších v jednom.

Kouzelné tablety od Ella & Max jsou k sehnání ve 4 provedeních. ZVÍŘÁTKA a DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY jsou vhodné pro děti již od 3 let. Šikovné balení obsahuje nejen LCD tablet s přiloženou tužkou, ale též sadu 40 tematických kartiček, které podle jednoduchých instrukcí naučí kreslit různá zvířátka či dopravní prostředky. Když kartičky otočíte, můžete své drobečky učit i psát. Nepotřebujete papír, protože tablet je znovupoužitelný – jedno malé, ale významné plus za ekologický přístup k matičce přírodě.

Další dva druhy, PRVNÍ PÍSANKA a PRVNÍ POČÍTÁNÍ, jsou vhodné pro předškoláky nebo začínající školáky. Kromě tabletu a 25 výukových kartiček obsahují černý fix s houbičkou ke stírání, takže se mohou učit hrou psát pořád a neustále dokola – nejen na tabletu.

Velkou výhodou je vedle možnosti pořízení tabletu pro mladšího i staršího potomka opakovatelné užívání, praktické balení, které se vejde do každého batůžku, propojení zábavy a vzdělávání a samozřejmě rozvoj řady dovedností. Například čtení, psaní, počítání, kreslení, dále pozornost, koncentraci, jemnou motoriku, logické myšlení, rozšíření všeobecných znalostí či slovní zásoby o nová slovíčka.


3. Malí a Velcí šikulové

Edice Malí šikulové přináší inteligentní zábavu pro ty nejmenší – od batolat až po předškoláčky – i jejich rodiče.

Čtyři obrázkové knížky pro děti ve věku 2–6 let obsahují jednoduché kvízy formou otázek a odpovědí. Odpověď na každou zadanou otázku si lze ihned zkontrolovat na následujícím listu. Díky přehlednému grafickému zpracování a chytrému uspořádání se budete vy i vaše děti v knížečkách snadno orientovat. Náročnost úkolů je odstupňována vždy podle věku, pro který je daný titul určen. 


Edice Velcí šikulové přináší inteligentní zábavu pro malé i větší školáky a jejich rodiče.

Čtyři knížky kvízů pro děti ve věku 6–10 let obsahující přehledně řazené otázky a odpovědi mají opravdu široký tematický záběr: jazyky, počty, přírodopis, zeměpis, dějepis… Vše samozřejmě vždy přizpůsobené věku, pro který je daný titul určen. 


Autor: kolektiv autorů
Ilustrace: kolektiv autorů
Vazba: spojení plastovým knihařským nýtem, výsek na formát
Vhodné pro: holky i kluky
Doporučeno: 2+, 6+

Šikulové z edice Kvízy a hlavolamy se dělí do dvou kategorií, Malí a Velcí šikulové, které se následně dají koupit hned v několika verzích rozdělených na základě věku. Mají roztomilý tvar připomínající letní obuv, tzv. "žabky", pestré barvy a krásné ilustrace. Jsou jednoduše ideální na cesty.

Malí šikulové jsou k sehnání ve 4 provedeních: pro děti ve věku 2-3 roky, 3-4 roky, 4-5 let, 5-6 let. Dle toho je samozřejmě odstupňovaná i náročnost jednotlivých úkolů. Děti na cestě plné srozumitelně podaných hádanek, rébusů a hlavolamů doprovází čtveřice Miki, Lili, Sam a Max.

I Velcí šikulové si vysloužili 4 vyhotovení rozdělená podle věku, a to 6-7, 7-8, 8-9, 9-10 let. Školáci si můžou procvičit mozkové buňky nad různými kvízy z matematiky, přírodovědy, dějepisu apod. a zároveň se pobavit.

Edice kromě rozšíření znalostí rozšiřují dětskou slovní (i počtovou) zásobu, pomáhá jim učit se zábavnou formou, lépe se soustředit, poznávat nové věci... Plusem je též snadná orientace a odpovědi ke kontrole na následujících stránkách.


Tituly od Ella & Max jsou skvělou formou, jak děti zabavit a vzdělávat zároveň. Přidanou hodnotou jsou pestré barvy, krásné ilustrace i kvalitní provedení. Naše děti si knížky zamilovaly a věřím, že i ty vaše by jim jednoduše propadly. :)