Edice Klap klap obrázky

21.04.2023

Rozvoj smyslového vnímání našich nejmenších s pomocí kvalitních leporel

KNÍŽKY VŠEMI SMYSLY, Ella & Max

Chcete, aby se vaše dítě zdravě rozvíjelo? Pak je třeba kultivovat jeho smysly. Chcete, aby z něj rostl člověk s bystrou myslí i dobrým vkusem? Pak je třeba kultivovat prostředí, ve kterém vyrůstá. Kniha je tím nejlepším pomocníkem, po jakém můžete sáhnout! Že je váš brouček na knížky ještě moc malý? Máme pro vás řešení – edici KLAP KLAP, leporela pro ty úplně nejmladší…

S knížkami MOJE MLÁĎÁTKA a MŮJ DVOREČEK mohou děti hravou a přístupnou formou pozvolna rozšiřovat obzory svého světa. Roztomilé 3D obrázky vystupující ze stránek umožňují zapojení hned několika smyslů naráz: malý čtenář si je může prohlížet, ale také vnímat jejich tvary hmatem. Může pojmenovávat zvířátka, předměty, činnosti a další skutečnosti. Související slova vztahující se ke každému obrázku jsou pak odrazovým můstkem k povídání, jež podpoří rozvoj předčtenářských a jazykových dovedností důležitých pro další úspěšné učení. Uvedený způsob poznávání přispívá jak k rozvoji koordinace ruka – oko, tak k lepšímu uchopování základních pojmů. Nejmenším rovněž zprostředkuje řadu základních znalostí o světě.

Díky tomuto jedinečnému knižnímu formátu dostanou abstraktní pojmy hmatatelnou podobu!

Recenze

Klap klap obrázky od nakladatelské značky Ella & Max jsou skvělým prvním čtením pro děti ve věku 0-3 roky.

Pořídit je můžete ve dvou unikátních a vskutku kvalitních verzích. Pod zelenými deskami s kravičkou se ukrývají roztomilá zvířátka, která můžete nalézt na dvorečku, a ve světle oranžových najdete rozkošná mláďátka a jejich maminky.

Obě obrázková leporela, Můj dvoreček a Moje mláďátka, vytvořil Xavier Deneux, francouzský autor a ilustrátor množství dětských knížek, určených především těm nejmenším.

Leporela pro nejmenší, Moje mláďátka a Můj dvoreček, obsahují 3D obrázky oblíbených zvířátek.


Jednou z největších výhod Klap klap edice je bezesporu důmyslný koncept lehce prostorových obrázků. Ty jsou nejen pestré a krásně barevné, ale též ve 3D provedení, takže děti vedle zraku zapojí i hmat.

Jednotlivé výřezy do sebe skvěle zapadají a malé zvídavce zaujmou o něco déle než klasická leporela. Tento jedinečný způsob vyobrazení oblíbených zvířat nabízí jak zábavu a potěšení, tak lepší přispění k rozvoji koordinace mezi okem a rukou, což je zejména v kojeneckém/batolecím věku žádoucí.

Dalším pozitivem je vynikající kvalita, takže knížky dost vydrží. Lepenka je skutečně pevná, navíc příjemná na dotek a hlavně snadno otíratelná, tudíž odolá různým druhům barviček.

Zpracování Klap klap obrázků je skutečně kvalitní a unikátní.


Plusem jsou také odrazová slůvka u každého zvířátka (např. u klokánka v Mláďátkach je napsáno: silné zadní nohy, veliké uši, srst, kapsa, schovávat se, spát), což podporuje kupříkladu vyprávění pohádkových příběhů od dospělých nebo starších sourozenců, nebo povídání a popisování jednotlivých tvorů a jejich činností, tedy samotný jazykový rozvoj u dětí, které se učí mluvit, či dokonce číst.

Vedle užitečných rozvíjejících funkcí jsou Klap klap obrázky krásně pestré, zároveň jednoduché a zbytečně nepřeplácané. Vnitřek potěší nejednoho milovníka zvířat a jejich mláďátek.

Doporučení: U nás se oba díly setkaly s nadšením od mladšího (1 rok) i od starší (3,5 roku). Hledáte-li kvalitní, krásně ilustrovaná 3D leporela rozvíjející smyslové vnímání batolat a první poznávání našich drobečků, Klap klap obrázky můžu jako rodič jedině doporučit.

Edice Klap klap obrázky
Xavier Deneux

Ella & Max, 2023
Doporučený věk: 0-3 roky

Popis produktu:

Knížky ediční řady KLAP KLAP OBRÁZKY obsahují 3D obrázky, díky nimž je čtení ještě zajímavější! Umožňují totiž zapojení více smyslů naráz: děti si mohou prohlížet, pojmenovávat předměty, činnosti, ale také vnímat tvary hmatem. Tento způsob poznávání přispívá jak k rozvoji koordinace ruka – oko, tak k lepšímu uchopování základních pojmů. Související slova na každé stránce jsou pak odrazovým můstkem k povídání, jež podpoří jazykové dovednosti důležité pro další úspěšné učení. Díky tomuto jedinečnému knižnímu formátu dostanou abstraktní pojmy hmatatelnou podobu!